Wspinaczka lodowa w Tyrolu

Dla polskich amatorów wspinaczki lodowej i przewodników, prowadzących kursy lub po prostu wspinających sie z gośćmi Austria jest podstawową lokalizacją. Wynika to z tego, że lodospadów w Tatrach jest niewiele i z reguły są poukrywane wysoko w dolinach, co powoduje, że czas spędzony na podejściach często przewyższa czas wspinaczki. Jeśli dołożyć do tego fakt, że nasze góry sa bardzo kapryśne jak chodzi o pogode i warunki, to czas i koszty związane z podróżą naprawdę są z reguły dobrą inwestycją.

Ujęcia w załączonym klipie pochodzą głównie z Gasteiner Tal i jej bocznej odnogi Anlauftal, które wizytowaliśmy wielokrotnie. Wśród naszych stałych miejsc, gdzie wspinamy sie w lodzie są jeszcze Alpy Stubaiskie, a także Dolomity, gdzie w nadchodzącym sezonie planujemy obóz szkoleniowo-wspinaczkowy (zobacz -> http://freerajdy.pl/wspinaczka-lodowa-w-dolomitach-luty-2014/).

Wspinaczka lodowa ma w sobie cos magicznego – poruszamy się i asekurujemy w wodzie, która tylko chwilowo przyjęła stałą formę. Sceneria i doznania potrafią być naprawde niesamowite – kto nigdy nie spróbował, naprawde nie wie co traci :)

email