BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Mnich sezon 2019, przez cały rok!

IMG_1314

Wejście na Mnicha jest idealnym wprowadzeniem do zdobywania trudnych tatrzańskich szczytów oraz przechodzenia z przewodnikiem dróg wspinaczkowych o podstawowych trudnościach. Wejście drogą normalną jest dostępne dla każdej w miarę sprawnej osoby, prowadzi bardzo eksponowanym terenem i jest bardzo efektowne. Ze wszystkich naszych propozycji, to właśnie wejście na Mnicha jest najczęściej kupowane jako prezent.

IMG_9871

Plan wycieczki wygląda następująco – w miarę wczesny start z Zakopanego (około 6:30 – 7:00), dojazd na parking przy polanie Włosienica (1,5 km od schroniska w Morskim Oku), podejście na Plecy Mnichowe i Wyżnią Mnichową Przełączkę. Tam przebieramy się w uprzęże i wiążemy lina aby z asekuracją wspiąć się na Górne Półki. Z Górnych Półek do pokonania pozostaje już tylko kopuła szczytowa, gdzie napotykamy największe trudności i ekspozycję. Innymi słowy – robi się fajnie. :) Na szczycie jest niewiele miejsca, ale wystarcza go na kilka osób i zrobienie zdjęcia. Zejście wiąże się z emocjami, bo ze szczyt na Górne Półki i z Górnych Półek na Wyżnią Mnichową przełączkę zjeżdżamy na linie, tzn. przewodnik opuszcza uczestników wycieczki i później sam do nich zjeżdża.

Trudności wejścia na Mnicha są wyższe, niż jakichkolwiek znakowanych szlaków a Tatrach, ale jest ich niewiele, więc nie ma presji czasu i cała wycieczka doskonale sprawda się jako pierwsza pozaszlakowa eskapada.

IMG_0148

IMG_2714

WARUNKI

Termin: do uzgodnienia

Koszt: 1 osoba 900 PLN, 2 osoby 1000 PLN (500 od osoby), wejścia zimowe 1 os. 1000 PLN, 2 os. 1100 PLN

Przy zakupie wejścia jako prezentu wystawiamy dla osoby obdarowanej imienny voucher „Prezent – wejście na Mnicha”

Podany koszt zawiera:
Opiekę przewodnika wysokogórskiego z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV.
Użyczenie całego niezbędnego sprzętu technicznego (kask, uprząż itp.). ew. sprzętu lawinowego

Uwagi:
Uczestnicy muszą mieć odpowiednią odzież i buty górskie lub trekkingowe oraz plecak. Podany koszt zakłada zabranie przewodnika z Zakopanego samochodem uczestników, ale jest mozliwość skorzystania z samochodu przewodnika i pokrycia kosztów. Podany koszt nie zawiera kosztu zezwolenia na wjazd zamkniętą drogą do Polany Włosienica.

bilde
mnich
IMG_0154

email

Newsletter

dodaj adres e-mail