BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Wysoka, sezon 2019

Impreza:

Wysoka to piąty pod względem wysokości szczyt w Koronie Tatr (wys. 2565 m n.p.m) – jest dwuwierzchołkowym szczytem położony w głównym grzbiecie Tatr, po stronie słowackiej. Wierzchołki mają prawie równą wysokość, a rozdziela je położona około 22 m niżej Przełączka w Wysokiej. Masyw Wysokiej położony jest pomiędzy Rysami (rozdziela je przełęcz Waga) a Gankiem– rozdziela je Rumanowa Przełęcz. Pierwsze odnotowane wejścia Mór Déchy, Ján Ruman Driečny (młodszy) i Martin Spitzkopf, 3 września 1874 roku.
Pierwsze zimowe wejście Harry Berceli, Károly Jordán, Johann Franz (senior) i Paul Spitzkopf, 11 kwietnia 1903 r.
Pierwsze polskie wejście: Adam Asnyk, Jan Gwalbert Pawlikowski, Mieczysław Gwalbert Pawlikowski, Józef Fronek, Jakub Giewont, Józef Sieczka, Maciej Sieczka, 27 lipca 1876 r. W historii taternictwa jako przełomowe zapisało sie również przejście północnych urwisk przez Aleksandra Znamięckiego i Romana Kordysa, 28 sierpnia 1908 r. Otworzyło ono w taternictwie nową epokę zdobywania wielkich i trudnych technicznie ścian.

936089_494748440574820_288666805_n

Cała wycieczka trwa około 12 godzin. Wyjazd z Zakopanego o godzinie 5-tej rano, powrót o godzinie 17-tej.
Z Zakopanego jedziemy do Popradzkiego Stawu wychodzimy turystycznym szlakiem na Przełęcz Waga następnie trawersem pod Ciężkim Szczytem na Przełęcz pod Kogutkiem i przez Ławicę na wierzchołek Wysokiej ze szczytu podziwiamy najpiękniejszą panoramę Tatr. Zejście południowym żlebem i Dolinę Złomisk do Popradzkiego Stawu. Powrót do Zakopanego.

DSC01119

Wymagane jest obycie z dużą ekspozycją i dobre przygotowanie kondycyjne, na trasie występują znaczne trudności techniczne. W ramach przygotowania polecamy przejście przynajmniej jednego z odcinków Orlej Perci.

Termin: do uzgodnienia

Koszt: za 1 osobę 1100 zł, za 2 osoby 1200 zł , 3 osoby 1350 zł

koszt w warunkach zimowych: 1 osoba 1200 zł, za 2 osoby 1400 zł.

Podany koszt zawiera:
Opiekę przewodnika wysokogórskiego z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV.
Koszt ubezpieczenia pokrywającego koszty ewentualnej akcji ratunkowej na Słowacji.
Użyczenie całego niezbędnego sprzętu technicznego (kask, uprząż itp.). ew sprzętu lawinowego

DSC01121

Uwagi:
Uczestnicy muszą mieć odpowiednią odzież i buty górskie lub trekkingowe oraz plecak.
Podany koszt zakłada zabranie przewodnika z Zakopanego samochodem uczestników, ale jest możliwość skorzystania z samochodu przewodnika i pokrycia kosztów.
Podany koszt nie zawiera dojazdu do Popradzkiego Stawu.

email

Newsletter

dodaj adres e-mail