BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Lód i mikst

Przygoda ze wspinaniem najczęściej, ale nie koniecznie, zaczyna się od wspinaczki skalnej. Jeśli ktoś pragnie czegoś więcej, albo akurat jest zima, która mimo ocieplenia klimatu wciąż zdarza się dość regularnie, proponujemy wspinaczkę lodową. Ten gatunek wspinania jest niewiarygodne efektowny i staje się coraz bardziej popularny. Wspinamy się po lodospadach w Tatrach, Karkonoszach, oraz na wyjazdach.

IMG_2356

Na weekendowe kursy ABC wspinaczki w lodzie w Karkonoszach i w Tatrach zapraszamy tych, którzy nigdy nie wspinali się w lodzie, ani mikście, a chcieliby spróbować tej przyjemności. Naszym zdaniem warto! :)Poza szkoleniami zapraszamy na wspinaczki (max 2 osoby na przewodnika) – zarówno lodowe, jak i mikstowe/górskie. Mogą odbywać się na poziomie odpowiednim na pierwszy raz, albo na dowolnie wyższym :)

IMG_0194

Indywidualnie ustalamy terminy i kształtujemy działanie pod kątem czystej przygody, albo bardziej szkoleniowym – według Waszych preferencji. Wspinaczka zimowa to złożona dyscyplina, w przypadku wspinaczki w górach dochodzi np. aspekt zagrożenia lawinowego, wybierania jak najbezpieczniejszej drogi podejścia pod ścianę i zejścia z niej, odpowiedniego doboru celu do umiejętności i panujących warunków. To wszystko wymaga wiedzy i umiejętności, które w trakcie takich dni możemy i będziemy Wam przekazywać.

Najwyższym stopniem zaawansowania są przejścia wielkich ścian – w Tatrach, Alpach czy innych górach. Oczywiście zapraszamy!

IMG_0075

IMG_0134

email