BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Rozpoczęcie sezonu w Stubaital – grudzień 2019

IMG_5738

Zaczynamy sezon freeride od wizyty w Austrii. Tradycyjnie już jedziemy do Neustift w Stubaital. Jako że to początek sezonu, nie jeździmy zbyt agresywnie – jest to okazja do spróbowania jazdy w puchu dla tych, kórzy nie próbowali i szansa na rozpoczęcie sezonu pozatrasowego dla tych, którzy już na niego czekają. Ze względu na spore zainteresowanie planujemy dwa turnusy na przestrzeni tygodnia – jeden z trzema, a drugi z czterema dniami jazdy.

P1160345

Stubaital, to dolina położona w bezpośrednim sąsiedztwie Innsbrucka w grupie Alp Stubaiskich. Na końcu doliny znajduje się ośrodek narciarski obejmujący kilka trzytysięcznych szczytów i przełęczy. Ze względu na bardzo urozmaicony teren możemy dobierać trudności zjazdów precyzyjnie do możliwości uczestników wyjazdu. Formacje terenu, którymi jeździmy mają przeważnie wysokogórski charakter – sporo otwartych przestrzeni, praktycznie bez drzew, a do tego żleby przypominające Tatry i trochę stromych ścianek typowych dla gór wyrzeźbionych przez lodowiec.
Mieszkamy w Neustift – największej miejscowości w dolinie. Mieszkamy w zaprzyjaźnionym rodzinnym hotelu, w dwuosobowych pokojach z łazienkami. Kuchnia jest wyśmienita, kawa w porządku i bezprzewodowy internet działa bez zarzutu. Po prostu wysoka norma utrzymana :)

IMG_2004

Teren zapewnie atrakcyjne możliwości na każdym poziomie trudności. Rozpoczęcie sezonu jest dość popularne, więc z reguły mamy dwie lub trzy grupy jeżdżące równolegle i dobieramy do nich osoby o w możliwie wyrównanym poziomie umiejętności. Ze względu na to, nasze rozpoczęcie sezonu jest dobrą imprezą dla osób, które dopiero chcą zacząć przygodę z jazdą poza trasami. Nasze doświadczenie wyraźnie pokazuje, że mimo, iż pierwsze zjazdy w głębokim śniegu często wiążą się z upadkami, zdecydowana większość tych, którzy spróbują, zaraża się na dobre. :)

IMG_2000

Plan dzienny:
Dzień 1: Spotkanie w hotelu wieczorem.
Dni 2/3/4 albo 2/3/4/5 (w wersji z czterema dniami jazdy): Śniadanie o 7.30, w pierwszym dniu briefing dotyczący zasad bezpieczeństwa, przydział sprzętu lawinowego, ewentualne ustawianie wiązań i tym podobne czynności przygotowawcze. Przejazd pod kolejkę i jazda z przerwą w środku dnia. W pierwszym dniu krótkie szkolenie/przypomnienie z zasad używania sprzetu lawinowego. Koniec jazdy około godziny 15.00/15.30, przejazd do hotelu.
Dzień 5 albo 6: Śniadanie i wyjazd.

IMG_1966

Terminy:

4 dni na nartach: Spotkanie 14 grudnia, jazda 15/16/17/18 i 19 powrót

3 dni na nartach: Spotkanie 18 grudnia, jazda 19/20/21 i 22 powrót

Koszt:

4 dni na nartach 640 Euro i 1980 PLN

3 dni na nartach 510 Euro i 1680 PLN

Podany koszt zawiera:

• Przewodnik z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV

•  Ubezpieczenie kosztów leczenia i ewentualnych akcji ratunkowych

•  Ski pass (3 lub 4 dni jazdy z zależności od wersji)

•  Użyczenie sprzętu lawinowego osobom nie posiadającym własnego

•  Zakwaterowanie ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu dwugwiazdkowym (4 lub 5 nocy)

•  Możliwość użyczenia nart do jazdy poza trasami

Uwagi:
•   Minimalny rozmiar grupy to 3 osoby na przewodnika, maksymalny 6 osób.

•   Dojazd własny (kontaktujemy ze sobą uczestników żeby jechać możliwie najmniejszą ilością samochodów).

email