BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Zaawansowany kurs lawinowy, Tatry 2019

Szkolenie:
Czterodniowe szkolenie lawinowe na poziomie zaawansowanym, przeznaczone dla osób umiejących obsługiwać sprzęt lawinowy i posiadających pewne doświadczenie w zakresie zimowego działania w górach. W trakcie szkolenia ćwiczymy przede wszystkim ocenę zagrożenia i podejmowanie decyzji w terenie.

Bazą kursu jest schronisko w Dolinie Chochołowskiej.

Kurs rozpoczynamy rano spotkaniem na Siwej Polanie i wspólnym podejściem do schroniska. W programie tego dnia jest: przypomnienie zasad poszukiwania detektorem, sondowania i odkopywania, analiza profili śnieżnych, testy wytrzymałości i stabilności pokrywy oraz interpretowanie informacji dostępnych na podstawie obserwacji terenu. Po południu i wieczorem prezentacje dotyczące rekomendowanej przez nas strategii lawinowej, czyli Avaluatora 2.0 oraz interpretacji komunikatów lawinowych.Kolejne trzy dni to narciarskie wyjścia w teren pozwalające na demonstracje i ćwiczenie oceny zagrożenia, podejmowania decyzji  dotyczących wyboru trasy i ich wsparcie za pomocą Avaluatora, procedur wymaganych dla bezpieczeństwa i tym podobnych. Wieczorami teoria – przemiany pokrywy śnieżnej, rozpoznawanie i unikanie zagrożenia i inne zagadnienia.

2

 

Terminy:
21-24.02.2019
21-24.03.2019

Koszt:
1350 zł na osobę

Warunki:
Grupa max. 4-osobowa
Podany koszt zawiera:
Przewodnik z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV.
Użyczenie sprzętu lawinowego osobom nie posiadającym własnego.
Zestaw Avaluator 2.0 dla każdego uczestnika.
Certyfikat ukończenia kursu lawinowego.

Uwagi:
Szkolenie może być przeprowadzone wyłącznie w wersji narciarskiej (ski-turowej).
Wyżej podany koszt kursu wynosi gdy grupa składa się minimum z 3 osób na przewodnika.
Na deser dla zainteresowanych tematem link do naszego postu z małym ćwiczeniem z interpretacji informacji dostępnych na podstawie analizy krajobrazu, bo właśnie ćwiczenie tego typu oceny jest jednym z elementów szkolenia: http://freerajdy.pl/ocena-zagrozenia-lawinowego-w-terenie/

3

 

email

Newsletter

dodaj adres e-mail