BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Wyprawa na Tharpu Chuli (Tent Peak) 5663m – październik 2019

tent-peak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na przełomie października i listopada zapraszamy na wyjazd do Nepalu i wejście na atrakcyjnie położony Tharpu Chuli (Tent Peak). Spektakularna lokalizacja szczytu daje możliwość zobaczenia z bliska szczytów Sanktuarium Annapurny. Podejście do szczytu prowadzi trasą popularnego i pięknego trekkingu do bazy pod Annapurną, odwiedzimy równiez bazę pod Machhapuchhare. Stopniowe nabieranie wysokości pozwala dobrze przygotować się do wejścia szczytowego. Droga na szczyt prowadzi przez lodowiec z okolicy bazy pod Annapurną do bazy Tharpu Chuli, potem do bazy wysuniętej z której na szczyt wchodzimy w jeden dzień. Dzień szczytowy to trawers lodowca, wejście z pomocą lin poręczowych stromymi stokami śnieżno lodowymi i zwężająca się stopniowo grań szczytowa.

tp1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poziom trudności nie jest bardzo wysoki, ale jest to techniczny szczyt, trudniejszy np. niż popularny Island Peak. Ze względu na to konieczne jest doświadczenie w chodzeniu w rakach i z czekanem, oraz trening w poruszaniu się po linach poręczowych (robimy go w Tatrach). Możliwe jest dołączenie do trekingu bez wychodzenia powyżej bazy i wtedy wymagania są jedynie kondycyjne, bo nasz plan trekkingowy jest dość wymagający pod tym względem.

Zakładany plan dzienny:
Dzień 1. Przylot do Kathmandu
Dzień 2. Przygotowania i zwiedzanie okolic Kathmandu
Dni 3-8. Lot do Pokhary i podejście trasą słynnego trekkingu w głab Sanktuarium Annapurny – do baz pod Machhapuchhare i Annapurną
Dni 9-12. Dojście do bazy Tharpu Chuli, bazy wysuniętej i zdobycie szczytu
Dni 13-17. Trekking z powrotem do Pokhary i lot do Kathmandu
Dzień 18. Wylot do Polski

Termin

Do ustalenia z grupą.

Koszt

Koszt podamy w kwietniu 2019

W cenie są zawarte: dolot z Polski do Kathmandu, wiza, ubezpieczenie, przewodnictwo, tragarze i Szerpa wysokościowy, noclegi z wyżywieniem podczas trekkingu, noclegi ze śniadaniem w Kathmandu,  kolacja pożegnalna w Kathmandu.

Cena nie zawiera: napojów, tipów dla lokalnej obsługi, opłaty wyjazdowej i kolacji w Kathmandu, poza ostatnim wieczorem.

 

 

 

email

Newsletter

dodaj adres e-mail