BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Wspinaczka lodowa w Cogne

Impreza
Włoska kawa, włoskie jedzenie, włoskie lody – bynajmniej nie gelato – to wszystko zapewnia słynny ze wspinaczki lodowej rejon Cogne. Rejon ten, to dwie duże doliny będące bocznymi odnogami Doliny Aosty (położone po południowej stronie Mont Blanc).   W sezonie zimowym Cogne jest obficie wypełonione najrozmaitszymi lodospadami. Można wybierać spośród każdej trudności, długości niektórych lodospadów dochodzą nawet do 300-400m, a i podejścia nie są długie.

Podstawowy schemat działania to dwie osoby na przewodnika. Nocleg w Hotelu La Barme. Uzgadniamy zakładane trudności z zespołem – charakter rejonu daje więcej możliwości dla osób z pewnym doświadczeniem i zaawansowanych, ale jeśli bedzie zainteresowanie debiutantów, to bez problemu znajdą się dla nich drogi odpowiednie na pierwszy raz. Oczywiście w zespołach dobieramy osoby o zbliżonych umiejętnościach i oczekiwaniach.

Plan dzienny:
Dzień 1 – dojazd z Polski (ewentualnie dolot)
Dni 2/3/4/5/6 – wspinaczka
Dzień 7 – powrót do Polski

Termin: do ustalenia z zainteresowanymi

Koszty:
Koszt przewodnictwa przy 1 osobie to 5400 zł / przy 2 osobach 6000 zł , przy czym koszty dojazdu i noclegów (typu half board) przewodnika pokrywają uczestnicy

Przy zespole 2+1 (dwie osoby na przewodnika) orientacyjny koszt noclegów ze śniadaniem i obiadokolacją w Hotelu La Barme to ok 400 Euro na uczestnika.

55

57

60

email

Newsletter

dodaj adres e-mail