BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Ski tury w masywie Silvretty – marzec 2020

Impreza

Piękny, urozmaicony teren, wspaniałe widoki i dobre schroniska, to najkrótszy opis tej przygody. Kolejny raz wybierzemy się w kultowy rejon ski turowy. Doświadczenie z poprzednich lat powoduje, że lekko zmodyfikujemy najbardziej typowy pomysł i zamiast korzystać z pięciu schronisk, przeprowadzając się i niosąc ze sobą wszystko każdego dnia, skorzystamy tylko z dwóch. Przejdziemy znaczną część grupy Silveretta, a jednocześnie zyskamy dwie wycieczki z powrotami do tego samego schroniska, co pozwoli pomyśleć o ciekawych celach. Propozycja dla ludzi, którzy mieli już do czynienia ze ski turami, ale niekoniecznie są bardzo doświadczeni. (5 dni na nartach)

silveretta3

Region

Silveretta to pasmo leżące na granicy szwajcarsko-austriackiej. Większa część powierzchni znajduje się w szwajcarii, ale to austriacka, północna strona jest bardziej znana i popularna. W górnych częściach dolin będziemy sie poruszać po lodowcach. Poniżej lodowców będziemy pokonywać ciekawe i malowniczo ukształtowane moreny i progi stworzone – w skali geologicznej niedawno – przez lodowiec.

Poziom trudności

Przygoda dla osób z co najmniej podstawowym doświadczeniem ski turowym. Jeśli nie masz doświadczenia ski-turowego zapraszamy do kontaktu i udziału w jednym z naszych szkoleń podstawowych – ABC ski turingu.

silveretta2

Plan dzienny

1. Spotkanie wieczorem w pensjonacie w Ischgl lub w Landecku, briefing dotyczący zasad bezpieczeństwa, przydział sprzętu lawinowego i lodowcowego, ewentualne ustawianie wiązań i tym podobne czynności przygotowawcze.

2. Wjazd kolejkami ośrodka narciarskiego Ischgl, rozjeżdżenie się na wariantach pozatrasowych i po południu zjazd pozatrasowy do schroniska.

3-5. Wstajemy na w miarę wczesne śniadania (norma to 6.00) i działamy do skutku – z reguły aktywnośc fizyczną kończymy około czternastej, więc przed wieczorną obiadokolacja jest chwila czasu na relaks, czy sesję foto koło schroniska. Śpimy kolejno w Heidelbergerhutte (2 noce) i Jamtalhutte (2 noce). Konkretne cele i przebieg trasy zależą od pogody, warunków i uczestników. W piątym dniu po południu powrót do cywilizacji i nocleg w pensjonacie.

6. Wyjazd do Polski.

2

Zakwaterowanie

Pierwsza noc w pensjonacie w pokojach dwosobowych z łazienkami. Kolejne noce w schroniskach – komfortowych jak na warunki alpejskie, ze śniadaniami i obiadokolacjami.

Termin:

22.03 – 28.03.2020

Koszt:

Zostanie podany jesienią 2019.

Podany koszt zawiera:

•  Przewodnik z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV

•  Ubezpieczenie kosztów leczenia i ewentualnych akcji ratunkowych

•  Ski pass (wjazd kolejkami w Ischgl)

•  Użyczenie sprzętu lawinowego osobom nie posiadającym własnego

•  Użyczenie sprzętu lodowcowego osobom nie posiadającym własnego

•  Zakwaterowanie ze śniadaniami i obiadokolacjami w pensjonacie (1 noc) i w schroniskach (4 noce)

• Możliwość pomocy w wypożyczeniu sprzętu ski-turowego

Uwagi

•  Minimalny rozmiar grupy to 3 osoby na przewodnika, maksymalny 5 osób.

•   Dojazd własny (kontaktujemy ze sobą uczestników, żeby jechać możliwie najmniejszą ilością samochodów). 

1

email