BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

O nas

 

Nazwa Freerajdy powstała w 2003 roku. Jesteśmy grupą przewodników o międzynarodowych uprawnieniach IVBV. W naszej hierarchii ważności pierwsze oczywiście jest bezpieczeństwo, ale tuż za nim znajduje się jakość przygody. Za naszą misję uznajemy dostarczanie maksimum radości z przebywania w górach, a nie tylko pomoc w realizacji górskich celów. Efektem tego nastawienia jest personalne podejście do każdego z gości i nastawienie na ekskluzywny, indywidualnie kształtowany serwis. Działamy tylko z pojedynczymi osobami lub bardzo małymi grupami o zbliżonych preferencjach i możliwościach. Nawet grupy narciarskie nigdy nie przekraczają pięciu osób na przewodnika.

Nasza specjalność to wyjazdy narciarskie i ski-turowe i oczywiście zapraszamy na nie również snowboardzistów. Oprócz tego przez cały rok oferujemy typowe usługi przewodnickie – wejścia na szczyty w Tatrach i w Alpach, kursy lawinowe, lodowcowe i inne, wspinaczki łatwymi i trudnymi drogami – po prostu wszystko to, co można robić w górach.

Jeśli współpracujemy z osobami spoza naszego podstawowego składu to zawsze są to przewodnicy lub przewodnicy aspiranci IVBV, pracujący w zakresie swoich uprawnień.

Zapraszamy!

Marcin Kacperek, Andrzej Sokołowski i Przemek Wójcik.

Ciekawostką jest pochodzenie nazwy Freerajdy. Kiedy szukaliśmy tytułu dla płyty ze zbiorem naszych klipów narciarskich, dołączanej do Magazynu Narciarskiego. Zastanawialiśmy się, jak oddać nasz stosunek do tego materiału – żeby ktoś przypadkiem nie odebrał go jako poważnej próby konkurowania z realnymi ekstermalnymi produkcjami. Wymyśliliśmy słowo freerajdy – “takie polsko-angielskie, że od razu widać, że to niby ekstrema, ale taka trochę swojska”. Płyta została tak nazwana, a słowo – wbrew zamysłowi – weszło na przestrzeni lat do użytku jako spolszczona wersja angielskiego freeride. Ale było nasze i to nam sprawia zawsze trudność przy podawaniu nazwy firmy ,na jaką potrzebujemy fakturę – bez względu na język, w którym toczy się konwersacja.

 

email