BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Zespół

IMG_5051

Marcin Kacperek
Przewodnik IVBV


Przewodnik wysokogórski i narciarski IVBV. Wspinał się w Tatrach, Dolomitach, wielu rejonach Alp, kilkunastu rejonach górskich i skałkowych Stanów Zjednoczonych oraz w Chinach. Jego najlepsze osiągnięcia wspinaczkowe wiążą się z szybkimi, często samotnymi przejściami długich dróg zarówno latem jak i zimą oraz z drogami lodowymi i mikstowymi. W latach 1998/1999 pracował jako przewodnik górski w USA. W początku lat dwutysięcznych opracowywał i wrażał programy szkoleniowe związane z bezpieczeństwem pracy dla norweskiej firmy Det Norske Veritas. Od 2006 roku jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich, współpracując z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz odpowiednimi Komisjami Sejmu RP w zakresie nowelizacji prawa turystycznego dotyczącego regulacji przewodnictwa.

 

andrzej_sokołowski
Andrzej Sokołowski
Przewodnik IVBV


Przewodnik wysokogórski i narciarski IVBV. Na nartach jeździ od dziecka, wspina się od ponad 10 lat i ma poważne osiągnięcia w większości gatunków wspinaczki – od przejść skalnych, przez mikstowe, aż po wielkie ściany. Jest autorem kilkudziesięciu nowych skałkowych dróg sportowych oraz górskich. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Yosemite i w Norwegii. Wytyczył także nowe trudne długie drogi w Tybecie wschodnim oraz w zachodnim Tien-Shanie. Przejście nowej drogi w Himalajach Nepalu (Khumbu) – „Dzień Niepodległości WI 5+, M7, 1200 m” na Pharilapchy (6071m) w 3 i pół dnia z Michałem Królem i Przemkiem Wójcikiem zostało uhonorowane nagrodą Ministra Sportu. Uczestnik zawodów ski-alpinistycznych.

Rozmowa Andrzeja z Agnieszką Szymaszek, w której opowiada o początkach swojej górskiej kariery, swojej drodze do przewodnictwa i wielu innych rzeczach: http://freerajdy.pl/wywiad-z-andrzejem-sokolowskim/

 

przemek_wojcikPrzemek Wójcik
Przewodnik IVBV


Przewodnik wysokogórski i narciarski IVBV. Wspina się od kilkunastu lat – jeden z czołowych wspinaczy młodego pokolenia w kategorii dróg wielkościanowych, doskonały wspinacz skalny i mikstowy. Trudności jego przejść skalnych sięgają poziomu 8b. Autor nowych dróg w Nepalu, Indiach i chińskim Tybecie oraz ekstremalnych przejść skalnych. Przejście nowej drogi w Himalajach Nepalu (Khumbu) – „Dzień Niepodległości WI 5+, M7, 1200 m” na Pharilapchy (6071m) w 3 i pół dnia z Michałem Królem i Andrzejem Sokołowskim zostało uhonorowane nagrodą Ministra Sportu.

Rozmowa Przemka z Agnieszką Szymaszek w której opowiada o swoich egzotycznych wspinaczkach i podejściu do wspinaczki: http://freerajdy.pl/przemek-wojcik-w-wywiadzie-agnieszki-szymaszek/

Ciekawsze przejścia:

2013 – W Tatrach na Mnichu z Darkiem Kałużą Metallica IX/IX+ RP i Saduś IX RP

2012 – złamany serdeczny palec prawej ręki :(

2011 – W skałach Jah 8b RP oraz Come out and play 8b+ RP na Jarońcu.

W Tatrach Łamaniec IX+ RP na Raptawickiej Turni z Andrzejem Stopką Faktorem (2 powtórzenie – droga z 1991 roku) oraz Okap Muskata (Gondor) M 9- na Świeczniku Raptawickim wraz z Dawidem Krzyściakiem.

2010 – W skałach Kusza 8a RP w Visnovym.

W Tatrach łańcuchówka w ciągu 6 godzin: Kororo IX- RP i Posledny Sud IX RP na Galerii Osterwy z Darkiem Kałużą.

2009 – W skałach Dżuma 8b RP na Jarońcu, Bloc rockin beats 8a+ RP w Adlitzgraben, Przybycie Pawianów 8b RP na Polniku.

W Tatrach Alicja w Krainie Czarów WI 5, M 7 OS w Dolinie Białej Wody z Michałem Królem.

2008 – W Himalajach Nepalu (Khumbu) nowa droga Dzień Niepodległości  WI 5+, M7, 1200 m  na Pharilapchy (6071m) w 3 i pół dnia z Michałem Królem i Andrzejem Sokołowskim.

W Tatrach Hematytówka IX- RP na Raptawickiej Grani z Michałem Królem.

2007 – W Tybecie (Qonglai) nowa droga Droga Szkocka 1979 VIII, 4 x A0, 1000 m na Niuxin Shan (4942m) z Marcinem Kacperkiem i Andrzejem Sokołowskim.

W Tatrach Manifest Czystej Siły VIII OS na Mnichu z Rafałem Miklerem.

2006 – W Himalajach Indii (Dolina Miyar) nowe drogi wraz z Michałem Królem: Droga Polska na dziewiczy wierzchołek Garuda Peak (5637m) VII+, 1xA0, 50-60 st. oraz na Tama Donogu (5245m) Skazani na Miyar VIII- OS.

W Tatrach Utok na spicu hitparady WI 5, M7+ RP w Dolinie Białej Wody z Przemkiem Cholewą.

2005 – W Tatrach nowy wariant Narkotyziorze VII- OS do Krucho z Nami VII- OS na Upłazkowej Baszcie z Andrzejem Górką – asekuracja iluzoryczna.

2004 – Niespodziany Cmentarzyk VI- OS na Filipczańskim Wierchu z Szymonem Grocholskim.

 

Współpracują z nami:


grzegorz_bargiel

andrzej_miklerGrzegorz Bargiel
Przewodnik IVBV


Przewodnik wysokogórski i narciarski IVBV. Wspinacz i ski-alpinista. Zdobywca dwóch srebrnych medali Mistrzostw Polski w ski-alpinizmie i zwycięzca wielu zawodów. Zwycięzca dwóch pierwszych edycji Mistrzostw Polski w zimowej wspinaczce klasycznej. Jego dorobek górski obejmuje długie drogi alpejskie i wiele trudnych dróg w Tatrach. Jest również autorem wielu trudnych dróg mikstowych w Tatrach. Jest aktywnym ratownikiem TOPR oraz przewodniczącym Komisji Technicznej Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich.


Andrzej Mikler
Przewodnik IVBV


Przewodnik wysokogórski i narciarski IVBV, związany z górami od najmłodszych lat. Wspinał się w Tatrach, Alpach i Dolomitach – ma na koncie liczne przejścia bez asekuracji, między innymi filara Ganku przez Gankową Kopkę i pn filara MIęguszowieckiego Szczytu. Uczestnik zawodów ski- alpinistycznych zaliczanych do najtrudnijszych na świecie – m. in. Trofeo Mezzalama (dwukrotnie) i Patrouille des Glaciers. Dwukrotny zwycięca memoriału Vlada Tatarki – Międzynarodowych Zawodów Ratowników Górskich. W 2009 roku wziął udział w „Polskiej Wyprawie Ratowników 100-lecie TOPR” na szczyt DHAULAGIRI I (8167 m n.p.m.) w Himalajach. W kwietniu 2013 roku w ciągu 13 godzin i 50 minut przeszedł samotnie Grań Tatr Zachodnich. Instruktor narciarstwa zjazdowego.


email