BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Zaawansowany kurs lawinowy, Tatry – styczeń i luty 2017

Szkolenie:
Czterodniowe szkolenie lawinowe na poziomie zaawansowanym, przeznaczone dla osób umiejących obsługiwać sprzęt lawinowy i posiadających pewne doświadczenie w zakresie zimowego działania w górach. W trakcie szkolenia ćwiczymy przede wszystkim ocenę zagrożenia i podejmowanie decyzji w terenie.

Bazą kursu jest schronisko w Dolinie Chochołowskiej.

Kurs rozpoczynamy rano spotkaniem na Siwej Polanie i wspólnym podejściem do schroniska. W programie tego dnia jest: przypomnienie zasad poszukiwania detektorem, sondowania i odkopywania, analiza profili śnieżnych, testy wytrzymałości i stabilności pokrywy oraz interpretowanie informacji dostępnych na podstawie obserwacji terenu. Po południu i wieczorem prezentacje dotyczące rekomendowanej przez nas strategii lawinowej, czyli Avaluatora 2.0 oraz interpretacji komunikatów lawinowych.Kolejne trzy dni to narciarskie wyjścia w teren pozwalające na demonstracje i ćwiczenie oceny zagrożenia, podejmowania decyzji  dotyczących wyboru trasy i ich wsparcie za pomocą Avaluatora, procedur wymaganych dla bezpieczeństwa i tym podobnych. Wieczorami teoria – przemiany pokrywy śnieżnej, rozpoznawanie i unikanie zagrożenia i inne zagadnienia.

2

 

Terminy:
19.01- 22.01.2017
02.02- 05.02.2017
23.02- 26.02.2017

Koszt:
990 zł od osoby  + koszty noclegu i wyżywienia w schronisku  (ok. 350 – 400 zł)
(osoby posiadające kupony zniżkowe prosimy o zgłaszanie tego przy rezerwacji miejsca

Warunki:
Podany koszt zawiera:
Przewodnik z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV.
Użyczenie sprzętu lawinowego osobom nie posiadającym własnego.
Zestaw Avaluator 2.0 dla każdego uczestnika.
Certyfikat ukończenia kursu lawinowego.

Uwagi:
Szkolenie może być przeprowadzone wyłącznie w wersji narciarskiej (ski-turowej).
Wyżej podany koszt kursu wynosi gdy grupa składa się minimum z 3 osób, a maksymalnie z 6 osób na przewodnika.
Na deser dla zainteresowanych tematem link do naszego postu z małym ćwiczeniem z interpretacji informacji dostępnych na podstawie analizy krajobrazu, bo właśnie ćwiczenie tego typu oceny jest jednym z elementów szkolenia: http://freerajdy.pl/ocena-zagrozenia-lawinowego-w-terenie/

3

 

email

Newsletter

dodaj adres e-mail