BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Wspinaczka lodowa w Dolomitach

Wyjazd wspinaczkowy w Dolomity, bo mamy stamtąd doskonałe doświadczenia jak chodzi o wspinaczkę w lodzie. W oparciu o ten sam schemat organizacyjny i kosztowy, możemy również wybrać się na lodospady w Tyrolu (w dolinach Stubaital, Gasteinertal i innych) , które są również bardzo atrakcyjne. Celujemy w czterech wspinaczy i dwóch przewodników, bo taka formuła bardzo fajnie się zawsze sprawdzała, ale podstawowy moduł, to zespół trzyosobowy (dwóch wspinaczy i przewodnik).

Zakładanym rejonem działania będą okolice Canazei i pasmo Sella. Są tam wspaniałe widoki, stosunkowo krótkie podejścia i cudowne lodospady. W razie kłopotów z warunkami przejazd do Tyrolu, gdzie jest dużo lodu na większej wysokości, jest krótki i bezproblemowy.

Uzgadniamy zakładane trudności z zespołem – charakter rejonu daje więcej możliwości dla osób z pewnym doświadczeniem i zaawansowanych, ale jeśli bedzie zainteresowanie debiutantów, to bez problemu znajdą się dla nich drogi odpowiednie na pierwszy raz. Oczywiście w zespołach dobieramy osoby o zbliżonych umiejętnościach i oczekiwaniach.

Plan dzienny:
Dzień 1 – dojazd z Polski (ewentualnie dolot i wynajęcie samochodu w Monachium)
Dni 2/3/4/5 – wspinaczka
Dzień 6 – powrót do Polski

Zakwaterowanie: pensjonat dwugwiazdkowy, pokoje dwuosobowe.

Proponowany termin podamy w październiku 2014, inne terminy w sezonie zimowym 2014/2015 do uzgodnienia.

Koszt podamy w październiku 2014.

 

email