BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Wspinaczka lodowa – ABC i dla zaawansowanych

Szkolenie:
Wspinanie w lodzie jest niezwykle estetyczne. Poruszanie się w pionie po zamarzniętej wodzie, uformowanej w kurtyny, progi, kolumny i sople, daje niezapomniane wrażenia. Proponujemy zarówno program ABC adresowany do osób bez doświadczenia lodowego, jak i opcję dla zaawansowanych pragnących podnieść swoje możliwości.

PROGRAM ABC:
W ciągu dwóch dni szkolenia nauczymy Was podstaw wspinaczki lodowej. Program obejmuje naukę techniki poruszania się w lodzie, procedury bezpieczeństwa podczas wspinaczki lodowej oraz podstawy zakładania asekuracji w lodzie. Aby zacząć, warto znać podstawy wspinaczki skałkowej, ale nie jest to warunek konieczny.

Pierwszego dnia o godzinie 7:00 wyjeżdżamy z Zakopanego i udajemy się do Doliny Białki lub w rejon Morskiego Oka. Około godziny 15 kończymy zajęcia, schodzimy do samochodu i wracamy do Zakopanego.
Drugiego dnia wyjazd o godzinie 6:00 z Zakopanego. Jedziemy do Doliny Białki lub Doliny Staroleśnej. Zajęcia kończymy podobnie jak w pierwszym dniu.

Termin ABC :
zostaną podane w październiku 2017

PROGRAM DLA ZAAWANSOWANYCH:
W zależności od poziomu umiejętnosci i doświadczenia umawiamy się na dni o profilu bardziej szkoleniowym, zorientowane na doskonalenie techniki wspinania i asekuracji w lodzie i mikście, albo na przejścia trudniejszych dróg.

Terminy dla zaawansowanych:
ustalane z zainteresowanymi.

IMG_0202

Koszty:
Koszt w programie ABC: 1900 złotych za dwa dni do podziału między uczestnikami.
Koszt w wersji zaawansowanej 900 -1200 złotych dziennie do podziału między uczestnikami, zależnie od ilości osób i przechodzonych dróg.

Podany koszt zawiera:
Przewodnik z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV.
Użyczenie sprzętu lawinowego osobom nie posiadającym własnego.
Użyczenie sprzętu do wspinaczki lodowej osobom nie posiadającym własnego.

IMG_0194

Uwagi:
Maksymalny rozmiar grupy ABC to trzy osoby na przewodnika.
Wspinaczka na poziomie zaawansowanym możliwa jest z jedna lub dwoma osobami, dzień szkoleniowy na poziomie zaawansowanym z najwyżej trzema.

IMG_0134

IMG_0075

email