BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

Ekspert freetour camp Fogaras – kwiecień 2018

Wyjazd w góry Fogaras w Rumunii. Działamy w oparciu o kolejkę linową Balea Lac, ale dla wykorzystania fantastycznego potencjału rejonu Balea Lac warto zaakceptować podejścia – zwłaszcza w kwietniu, kiedy ciekawe żleby dostępne sa naprawdę niewielkim wysiłkiem. Kwietniowy termin pozwala liczyć na wiosenny śnieg i atrakcyjne zjazdy powyżej granicy lasu w otwartym terenie oraz w żlebach. Wyjazd na poziomie eksperckim – wymagane doświadczenie w stomych zjazdach oraz technikach alpinistycznych w zakresie poruszania się w rakach i z czekanem w terenie grożącym upadkiem. (5 dni na nartach)

AREK

Region

Fogaras to najwyższe pasmo górskie w Rumunii i w południowych Karpatach. Najwyższe szczyty przekraczają 2500 metrów, ale my działamy na troszkę niższych. Krajobraz przypomina Tatry Zachodnie pozbawione dużych ścian skalnych. Możliwości narciarskie sa po prostu wspaniałe. Poiana Brasov leży w pasmie Bucegi.

Poziom trudności

Teren zapewnie atrakcyjne możliwości dla osób zaawansowanych i ekspertów. Imprezę adresujemy do osób z dużym doświadczeniem pozatrasowym.

Plan dzienny

1. Spotkanie wieczorem w hotelu w Balea Cascada, briefing dotyczący zasad bezpieczeństwa, przydział sprzętu lawinowego, ewentualne ustawianie wiązań i tym podobne czynności przygotowawcze.

2. Śniadanie o 7.30/8.00 (w zależności od decyzji grupy) i działanie ew. z wykorzystniem kolejki dla skrócenia podejść. Działamy z nastawieniem na wyszukiwanie atrackcyjnych linii zjazdu bardziej niż osiąganie charakterystycznych punktów terenu (czyli raczej idziamy na to miejsce grani, z którego można najciekawiej zjechać, niż koniecznie na szczyt.

3-6. Powtarzamy schemat z drugiego dnia z tym, że w zależności od pogody, warunków i ochoty w którymś dniu najpewniej wybierzemy się do Poiany Brasov oddalonej o około sto kilometrów.

7. Wczesny wyjazd.

Zakwaterowanie

Mieszkamy w dwuosobowych pokojach ze śniadaniami – jest w miarę czysto, w lobby jest bezprzewodowy internet, śniadania sa znośne. Nie jest to austriacki standard, ale nie boli. Kawa też jest OK.

Termin:

02-08.04.2018

Warunki

 

Podany koszt zawiera:

• Przewodnik z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV

•  Ubezpieczenie kosztów leczenia i ewentualnych akcji ratunkowych z sumą gwarancyjną 200 tysięcy PLN

• Koszt przejazdów kolejką

• Użyczenie sprzętu lawinowego oraz raków, uprzęży i czekana osobom nie posiadającym własnego

• Zakwaterowanie ze śniadaniem w hotelu (6 nocy)

• Możliwość użyczenia nart do jazdy poza trasami

Uwagi

• Minimalny rozmiar grupy to 3 osoby na przewodnika, maksymalny 5 osób.

• Dojazd własny (kontaktujemy ze sobą uczestników żeby jechać możliwie najmniejszą ilością samochodów).

f1 f2 f4 f5 f10 f9 f8 f7 f6 f11 f12 f13 f14

 

email