BIURO PRZEWODNIKÓW WYSOKOGÓRSKICH IVBV

O nas

 

www_teamNazwa Freerajdy powstała w 2003 roku. Jesteśmy grupą przewodników o międzynarodowych uprawnieniach IVBV. W naszej hierarchii ważności pierwsze oczywiście jest bezpieczeństwo, ale tuż za nim znajduje się jakość przygody. Za naszą misję uznajemy dostarczanie maksimum radości z przebywania w górach, a nie tylko pomoc w realizacji górskich celów. Efektem tego nastawienia jest personalne podejście do każdego z gości i nastawienie na ekskluzywny, indywidualnie kształtowany serwis. Działamy tylko z pojedynczymi osobami lub bardzo małymi grupami o zbliżonych preferencjach i możliwościach. Nawet grupy narciarskie nigdy nie przekraczają pięciu osób na przewodnika.

Nasza specjalność to wyjazdy narciarskie i ski-turowe i oczywiście zapraszamy na nie również snowboardzistów. Oprócz tego przez cały rok oferujemy typowe usługi przewodnickie – wejścia na szczyty w Tatrach i w Alpach, kursy lawinowe, lodowcowe i inne, wspinaczki łatwymi i trudnymi drogami – po prostu wszystko to, co można robić w górach.

Jeśli współpracujemy z osobami spoza naszego podstawowego składu to zawsze są to przewodnicy lub przewodnicy aspiranci IVBV, pracujący w zakresie swoich uprawnień.

Zapraszamy!

Ciekawostką jest pochodzenie nazwy Freerajdy. Kiedy szukaliśmy tytułu dla płyty ze zbiorem naszych klipów narciarskich, dołączanej do Magazynu Narciarskiego. Zastanawialiśmy się, jak oddać nasz stosunek do tego materiału – żeby ktoś przypadkiem nie odebrał go jako poważnej próby konkurowania z realnymi ekstermalnymi produkcjami. Wymyśliliśmy słowo freerajdy – “takie polsko-angielskie, że od razu widać, że to niby ekstrema, ale taka trochę swojska”. Płyta została tak nazwana, a słowo – wbrew zamysłowi – weszło na przestrzeni lat do użytku jako spolszczona wersja angielskiego freeride. Ale było nasze i to nam sprawia zawsze trudność przy podawaniu nazwy firmy ,na jaką potrzebujemy fakturę – bez względu na język, w którym toczy się konwersacja.

 

email